Oblastní závody na západě Čech

            Série oblastních závodů pokračovala 7. 5. a 8. 5. nedaleko Karlových Varů. Pořádající oddíl SKV zmapoval oblast mezi letištěm u Olšových Vrat a řekou Teplou, ke které se tento prostor docela prudce svažoval. Vrstevnic bylo na mapě víc než dost, ve střední části mapy jsme si mohli užít zajímavou hustníkovo-pasekovou oblast.

            Shromaždiště v prostoru Vítkovy hory nemělo chybu. Prolejzačky pro děti různých věkových kategorií, hřiště, trávníky, kryté posezení, hospoda s jídlem a pivem, záchody (ne toiky). I když tady by se jedna chyba našla. Na první dámské kabince chyběla uvnitř klika, což vzhledem k dalšímu otočnému uzavíracímu zařízení nebylo na první pohled patrné. No, zamklo se nás tam postupně několik. Někdo se dostal ven přelezením přepážky do vedlejší kabinky, někdo postupně potupně volal „haló“ až k „pomoc, pomoc“ (já).

 

            V sobotu byla na pořadu dne krátká trať. Leckdo se musel poprat na 1. kontrole s nějakou záludností – třeba s tím, že si vzal mapu D12 místo H12, H35 místo D35 apod., někdo si neporozuměl s rýhami a porosty v úvodní pasáži, ale všichni to nakonec nějak zvládli. Nejproklínanější kontrolou napříč kategoriemi však nejspíš byla sběrka, ke které se museli všichni bez výjimky vyštrachat do rýhy na kopečku, který si pak seběhli do cíle.

            V neděli nás čekala na stejné mapě klasika. Opět nám přálo počasí, na start jsme se prošli kousek z kopce, přičemž jsme měli výhled na letiště. V lese nás zase čekaly vrstevnice oběma směry, spoustu škrábanců od větví v nepříjemných hustnících, i trochu bahna na botách z potoků a bažinek. V rodině jsme si o leckterých kontrolách mohli povyprávět společně – měli jsme je jak v H12, tak v H45 nebo D45.

            Při vyčítání nás čekala milá pozornost (jak je v SKV zvykem) v podobě úžasného perníčku. Letos nikoliv s motivem lampiónu, ale koruny Karla IV :-).   

            A jak jsme dopadli? V sobotu deklasovala Kačka v D10 svoje soupeřky a vyhrála s náskokem přes 16 minut (její čas byl cca 22 minut). Dařilo se i Kubovi S. v H10 (2. místo), Lukáši T. v Liniích (3. místo), Věře B. v D65 (2. místo), Petrovi S. v H21 (vyhrál), Jirka P. v H55 obsadil 3. místo a s bramborovou medailí se musel spokojit Vašík B. st. v H65. Ale pozor, v této kategorii letos nejsou medaile jen za účast, pravidelně spolu soupeří okolo 10 závodníků.

            V neděli jsme také měli několik možností, jak se pochlubit novými dresy a bundami na stupních vítězů. Pro své 6. vítězství letos (ze 6 závodů) si doběhla v D10 opět Kačka K. V kategorii D45 jsme stály v oddílových bundách na stupních vítězů dokonce dvě Jany. Lepší byla Jana Šil. (1.), horší Jana Šou (3. místo o 27 sekund), Věra B. si v D65 zopakovala 2. místo, Petr S. v H21 skončil stříbrný, Jirka P. opět bronzový v H55 a Vašík st. v H65 zase bramborový.

            V sobotu i v neděli jsme měli i poměrně početné zastoupení v HDR a Liniích – závodili a odměnu dostali Kája a Mája, Štěpánka, Egon, Terezka S., Filip Č. a Fanda. Kluci z H12 a H14 zatím spíš na závodech sbírají zkušenosti jako na pátečních trénincích.

http://janashow.rajce.idnes.cz/Trenink_OB_deti/

 

 

 

Tags: 

Komentáře

pěkně napsaný článek.

Perfektní článek po jehož přečtení jsem si zavzpominal na své bloudění v nádherné přírodě okolí Karlových Varů. Snad bych jen doplnil, že v sobotních liniích startovala také Kačka D., pro kterou to byl vlastně první závod bez rodičů :-)

omluva za přehlédnutí

Tak to se Kačce D. moc omlouvám a příště si dám pozor, abych ji ve výsledkové listině nepřehlédla. Jana Šou