Velikonoce na Sklárně

Soustředění LPM žáků (společně s pár žáky z Nejdku) proběhlo v termínu Velikonoc (čtvrtek až neděle) na Sklárně u Žihle. Na jídlo jsme nechodili jako vždy na směny a nestřídali se v jídelně se spoustou dalších lidí, byli jsme v celém areálu sami (v pátek přijela další skupinka OB běžců z Turnova). Vařili lépe než loni :)

Dětí bylo nakonec dvanáct a tréninků pět plus velikonoční hra.

Ve čtvrtek byl připravený trénink na rozkoukání se. V lese bylo rozneseno vždy cca pět kontrol kolem tří startů a děti si je po dohodě s trenéry různě obíhaly.

Čtvrteční večer jsme zasvětili teorii vrstevnic. Po rozkrájení brambor a teoretickém ukazování si na papíře jak vypadá vlastně kopec a co je to údolí, jsme nakonec využili aplikace LandscapAR. Každé z dětí si nakreslilo jeden nebo více kopců a dalších objektů a ty jsme si pomocí dataprojektoru promítli (kresba -> 3D model). Myslím, že to bylo hodně vydařené!

Následující den jsme se vyzbrojeni teorií vydali do terénu s vrstevnicovou mapou. Dopoledne bylo jen proběhnutí s trenéry bez kontrol a odpoledne už klasicky s hledáním lampionů. Ovšem stále pouze s vrstevnicovkou. Všichni se nám vrátili a řekla bych, že se všem dařilo.

V sobotu dopoledne proběhly americké štafety (dvojice, každý z dvojice jde několikrát do lesa). Byl to dost zajímavý boj! Škoda, že jste o něj přišli :) Odpolední trénink jsme načali už na ubytování. Každý měl za úkol promyslet své postupy a zakreslit si na čistý papír pouze záchytné body. S touto nakreslenou "mapou" šli pak všichni do lesa. Nikdo se nebál a každý už ví, co mu v mapě chybělo nebo naopak přebývalo :) 

Skoro všechny tréninky chodily děti s GPS hodinkami, které jsme pro děti do oddílu pořídili. Večer jsme vždy měli vyhodnocení s ukázkou postupů a bylo pěkné vidět, jak kdo běžel.

V neděli dopoledne nás už čekala jen velikonoční hra s odměnou, kterou nám ale ukradli piráti! Nedali jsme se a něco malého na zub od nich uloupili zpět.

Tady je pár fotek včetně ručně kreslených map s GPS postupy, schválně jestli poznáte tu svou.