Začátek sezóny 2018 (březen)

 

Sobota 10. 3. – závod Pražské zimní ligy Praga Magica za účasti 4 členů LPM.

Tento závod má podtitul Benátky v Praze, což zasvěceným prozrazuje, že přestože jde o městský závod, rozhodně to není 10 – 15 minutový sprint. Závodník si přímo na trase volí jednu ze 3 různě dlouhých tras, C je nejkratší, na B (27 kontrol)  jsme letos naběhli 8 – 10 km, na nejdelší A (43 kontrol) Kamila naběhala cca 15 km. Pořadí kontrol bylo na naší volbě, na místě visely pouze kleštičky, aby nelákaly nenechavce. Mapa oboustranná v měřítku 1 : 4500 a 1: 5000. Super zážitek probíhat dopoledne přes Staroměstské náměstí nebo přelézat nedaleko Kramářovy vily na Letné zábradlí a klouzat zarostlým suťovištěm ke Strakově akademii, popřípadě děsit davy zahraničních turistů v okolí Židovského města (rychlým pohybem pochopitelně). Stránky závodu:  http://jenasvab.sweb.cz/

  

Neděle 11. 3. – závod štafet Plzeňské zimní ligy na Radyni za účasti víc než 4 členů nejen LPM

Hlavním cílem tohoto závodu byl test čipů a krabiček na závody štafet, které organizujeme v květnu. Cíl splněn. Všichni měli možnost po svém krátkém štafetovém úseku ještě dle své volby na další sólový okruh (střední nebo dlouhý). Pro některé účastníky však kombinace dvou překážek zapříčinila, že se okruh proměnil spíš v proběhnutí nebo procházku. První překážkou byla záměrná absence cest na větší části mapy, druhou to, ža na (dle stavitelů) jasných objektech nebylo vůbec nic, ani fáborek. Pro mě osobně se stala nepřekonatelnou už 3. kontrola. Ale na procházku nebo proběhnutí bylo ideální počasí, prakticky jaro.

 

         Sobota 17. 3. – poslední závod Pražské zimní ligy – Skrýše, již 10. ročník speciálního rogainingového závodu na 4 hodiny v lesích okolo Plzně.

Již tradičně koncem března pořádá Aleš Hejna závod, kde se mohou po lese prohánět závodnící jak s buzolou, tak s GPS. Letos bylo centrum v Dobřívi, tratě stavěl Aleš Richtr, zimní počasí s vrstvičkou sněhu a teplotami pod nulou leckoho odradilo, ale nikoliv bandu drsoňů z LPM. Nejlépe se umístil Petr Weissar, kterého stálo medailové umístění to, že 9bodovou kontrolu neobjevil na zasněženém pařezu.

Stránky závodu: http://skryse.blogspot.cz/

  

         Víkend 24. – 25. 3. první závody oblastního žebříčku (cca 20 závodníků z žákovských, dorosteneckých a veteránských kategorií) a první závody Českého poháru štafet (s našimi jednadvacítkami)

Podobně jako loni uspořádal minioddíl Rakovník (bývalá Jesenice) za vydatné pomoci kompletní rodiny Bohuslavových a dalších známých a příbuzných celkem 3 závody. V sobotu dopoledne krátkou (běžeckou) na mapě Kokrdy a odpoledne sprint v Rakovníku s centrem v sokolovně.  V neděli potom krátkou v orientačně zajímavém terénu na nové mapě Hlavačov. Nedělní závod byl zároveň i 1. závodem do žebříčku Pražské a Středočeské oblasti, takže ve všech kategoriích značně narostla konkurence. Celkem v neděli běhalo skoro 1000 závodníků.

Svými výsledky potěšili sebe i nás především

Kačka K., která vyhrála dopoledne i odpoledne v D12, v neděli přidala 3. místo,

Lukáš T. byl v sobotu 3. a odpoledne i 1. v H10,

Kuba S. v H12 obsadil v sobotu 2. a 3. místo,

Šimon byl ve sprintu v H14 stříbrný,

skvěle si vedl Láďa Č. v H16 (3., 2. a znovu 2. místo).

https://ok-rakovnik.webnode.cz/   

    

Naši nejlepší dospělí závodníci postavili v H21 i D21 dvě štafety A i B. Oběma áčkům se úvodní závod vydařil. Jirka Valeš a Fanda Kolovský s novou oddílovou posilou Jirkou Vištejnem byli sedmí, Kačka a Bára Šikovy a Terka Kinkorová páté.

https://jp2018.ok99.cz/

 

 

Tags: