Oblastní závody v Rakovníku

Závodní sezona odstartovala první dubnový víkend v Rakovníku, protože právě tam přesídlil miniaturní oddíl z Jesenice. Běhalo se na úplně nové mapě v prostoru severně od Rakovníka. A na shromaždišti se sešlo skoro 1000 závodníků nejen ze západočeské, ale i pražské a středočeské oblasti.

Shromaždiště bylo velmi prostorné a příjemné, s dostatečným místem pro parkování, se stánky s jídlem i sportovním oblečením a objednané počasí bylo přímo dokonalé. Start po oba dny nebyl moc daleko a dobíhalo se kousek od shromaždiště.

V sobotu byla na pořadu dne krátká trať. Na malém, ale dost pestrém prostoru to v severních partiích bylo poměrně jednoduché a rychlé, vrásky na čele a šrámy na těle přinesly jižní části prostoru nedaleko cíle. Tmavě zelená byla skutečně dost neprostupná (např. trnky), jak jsme byli varováni v pokynech.

Nedělní klasika nejprve trochu překvapila svými parametry. Třeba chlapi v H21L měli 30 kontrol (na cca 13 km), dámy v D21L celkem 21 kontrol (na necelých 8 km). Ale vzhledem k husté síti cest to nakonec z hlediska stavitele bylo docela pochopitelné. V obou dnech měly některé kategorie na trati povinné postupy mezi poli a přes silnici.

Z našeho oddílu se zúčastnilo přibližně 20 závodníků, ti, co se nezúčastnili, buď pomáhali s pořádáním, nebo běželi v sobotu Pilsen trail a někteří závodili na Moravě.

V nezvykle velké konkurenci na oblastních závodech jsme se mohli radovat z vynikajících výsledků v sobotu a pěkných výsledků v neděli.

Pár obrázků ze závodů zobrazíte kliknutím na fotku.

V sobotu zvítězila Kačka Kožíšková v D10 (18 závodnic), Terka Kinkorová v D18 (15 závodnic), Věrka Chvalová v D21L (48 závodnic), Mirka Vejvodová v D45L obsadila 7. místo ze 41 závodnic (ale 1. místo v ZČO)a Petr Stehlík v H21L byl 5. nejlepší ze 68 závodníků (a 1. v ZČO).

Dařilo se ale i ostatním, především našim nejmenším nadějím, které se úspěšně vypořádali s tratěmi H10, H10L a HDR, jako Kuba Stehlík, Lukáš Tříska, Fanda Bohuslav a Terezka Stehlíková.

V neděli už to sice nebylo na stupně vítězů, ale 4. místo v D21L ze 41 závodnic (Věrka), 11. místo ze 43 závodnic v D45L (Mirka) a 10. místo ze 40 závodníků v H21L (Petr Stehlík) také rozhodně není k zahození.

Navíc se pěkně umístil i Kuba Stehlík v H10 (10. místo z 29 závodníků) a Filip Černý v HDR (4. místo z neuvěřitelných 76 závodníků).

Závody byly podařené a doufáme, že se stejně povedou i ty další.