Pro tři bedny do Brd

Uplynulý víkend nabídl závody žebříčku B v kamenitých svazích brdských Hřebenů. Konkurovat ostatním běžcům z Čech se vydala i desítka závodníků s želvou na zádech.

LPM v nových overalech

Sobotní klasika, ač na zajímavé volby skoupější, nabídla postupy plné drobných černých teček i hnědých linií.

Našim závodníkům tento terén nedělal sebemenší problémy a tak nebylo překvapením, že i na doběhu měli spoustu sil. Třeba taková Jana, dokonce poslední rovinku prosvištěla rychlostí Fandy (v neděli získala skalp i Jirky).

Při pohledu na výsledkovou listinu bylo jasné, že Béďa může být, asi už popáté, překvapený, v hlavní mužské kategorii se ocitl na první příčce Jirka. Deváté místo patřilo Fandovi, na pětadvacáté příčce se usadil Petr a zezadu všechno jistil Kuba, takže H21B byla pevně v lokoťáckém sevření. V kategorii H45 za číslem 38 nalezneme Karla, který však již poctivě analyzuje své výkony a např. zakoupením novějšího čipu by mohl náskok soupeřů stáhnout.

V ženách si připsala jednadvacátou pozici Věrka, Jana v D45 obsadila 24. místo, Mirka v D50 pěknou sedmou příčku.

Mladí nadějní závodníci, Kuba se Šimonem si vedli také dobře, Šimon doběhl v H12 šestadvacátý a Kuba, jakožto o dva roky mladší, si pozici svého bratra vydělil dvěma (13. místo).

stupně vítězů

Neděle ukázala, že na teplé letní počasí si budeme muset ještě chvíli počkat. I Lucka, která nás doprovázela v sobotu, v neděli radši zůstala doma s prezentací o bakalářce. A možná to bylo i dobře, protože se alespoň malý Servác, nedozvěděl, že jich je v republice pouhých 4 a půl. Ale zase jejich průměrný věk je pět, takže oproti pratetám Věrám může být v klidu.

Když jsme prozkoumali četnosti všech jmen, zjistili, že Adolf či Dominik potvrzují historická fakta, mohli jsme si vyběhnout kopeček na start nedělní krátké. Ta nabídla kromě pěkných traverzů i hustníkové pasáže.

Fanda potvrdil roli jednoho z favoritů a zajistil si místo na vyhlášení stříbrnou pozicí. Dařilo se i Mirce, která skončila třetí, devátý byl Kuba Stehlík, dvacátá Věrka, 21. Šimon, 26. Kuba Š., 31. Jana, 32. Karel, 33. Petr a 43. Jirka (chvíli hledal ztracenou buzolu :D)

Závody v Halounech jsme si užili a už se těšíme na další. 

Shromaždiště

Kubovo zážitky

Tags: