Podzimní závody

První zářijový víkend se 25 závodníků LPM sešlo na teď již tradičních závodech West cup. Nové prostory nedaleko těch loňských nabídly to, co se od nejdeckých terénů očekává – kopce, bažinky, kopce, bažinky a nějaké to kamení. I počasí bylo dost krušné. Specialita West cupu – závěrečná etapa v podobě volného pořadí kontrol letos obnášela jednu změnu – hromadný start ve vlnách. Po 3 etapách se na stupně vítězů postavily naše naděje v DH12 – Kačka Kožíšková a Šimon Stehlík. Oba brali bronz.

Následující víkend proběhly nedaleko Písku závody žebříčku B s účastí 14 – 17 našich závodníků a zároveň na Moravě (Pustá Polom) závody žebříčku A s 5 našimi největšími esy.

Béčka pro cca 1200 závodníků uspořádal písecký oddíl OPI. Zvládl to velmi dobře, zajímavé terény, příjemné shromaždiště a bezproblémová organizace potěší každého závodníka. Stránky závodu:                                 http://os-pisek.webnode.cz/zb2017/  Z našich se v sobotu nejlépe umístil Kuba Stehlík, byl 3. v kategorii H12C (věkově patří do H10) a Kačka Kožíšková, která v D12 C obsadila velmi pěkné 4. místo. V neděli Petr Suchý přijel, závodil (po dlouhé době) a skoro zvítězil (byl 2. v H35B). My ostatní jsme si spíš užívali kopec Mehelník se značným množstvím kamenů, vodotečí, hustníků a kupek.

Ó áčkách a dalších závodech píše Jirka Valeš zde: /clanek/3785

O víkendu 23. – 24. 9. uspořádal oddíl OK Raspenava Mistrovství ČR na klasické trati. http://mcr2017.okcha.net/index.php/cs/  Do náročného kamenitého terénu se vypravilo pouze 6 našich borců a třem z nich se povedlo dostat do finále A – Terce Kinkorové v D20, Jirkovi Valešovi a Fandovi Kolovskému v H21. Doufám, že se ještě dočkáme článku od přímých účastníků. My, co jsme se fungovali pouze jako fandící diváci u GPS trakingu, pouze tušíme, že to byl mimořádně náročný závod, kdy si všichni sáhli doslova na dno svých sil.

Následující víkend se konaly poslední oblastní závody v Merklíně nedaleko Ostrova nad Ohří. Za LPM závodilo skoro 30 běžců a velký počet z nich se aspoň jednou postavil na stupně vítězů. V sobotu to byla jednak celá rodina Stehlíků – Terezka doběhla 3. v D10, Kuba 3. v H10, Šimon i Petr vyhráli své kategorie, tedy H12 a H21, kromě toho Věrka Chvalová a Lucka Šilhavá obsadily první dvě místa v D21, Jana Šoupová vyhrála D45, Věra Bohuslavová byla 3. v D65 a nováček Láďa Čepička bral stříbro v H14. Poslední z LPM, komu jsme v sobotu tleskali, byl Jirka Pech (2. v H55).

I v neděli se dařilo: Kačka Dvořáková 2. v D10L, Štěpánka Šitrová 3. v D10, Kačka Kožíšková 2. v D12, Jana Šoupová 2. v D45, Věra Bohuslavová 1. v D65, všichni Stehlíci byli první – v H10, 12 i 21, Láďa Čepička opět 2. v H14 a Jirka Pech 3. v H55.

Počasí nám ukázalo přívětivou i odvrácenou tvář. Krásně bylo naštěstí v sobotu, kdy to bylo na start opravdu hodně daleko a také vysoko. Aspoň jsme ušetřili nějaké převýšení v průběhu závodu. Sobotní krátká se mi moc líbila. V neděli bylo mokro a zima, naštěstí to na start bylo o dost blíž a dobíhalo se prakticky na parkoviště, takže se nepřízeň počasí dala ve zdraví přežít. Po sobotním závodě jsem od klasiky čekala trochu víc, dva nejdelší postupy byly prakticky bez volby (obíhačka po cestě), ale i tak jsem byla spokojená. http://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=3865

Za nás bodovali: Kačka Kožíšková, která svoji kategorii D12 vyhrála a získala licenci B, Kuba Stehlík, který je 3. v H10 (vyšší licence se nezískávají) a Šimon Stehlík, který obsadil 2. místo v H12 a taktéž má licenci B.

Druhý říjnový víkend odjeli naši nejlepší závodníci do Moravského Karlova na Mistrovství ČR štafet a klubů a ostudu nám rozhodně neudělali. Pokud jste ještě neviděli následující pořad, podívejte se. Uvidíte, jak Kačka Šiková přiběhla po 1. úseku štafet úplně první, jak perfektně rozběhl 1. úsek Jirka Valeš (předával 2.) a jak se Fandovi Kolovskému povedl 2. úsek (předával 5.). Škoda, že naší nadějné dvojici stále chybí ten třetí mladý eliťák, který by dotáhl parádně rozběhnutou štafetu do vítězného konce.

V nedělním závodě družstev si vychutnali úžasný úspěch – 3. místo v DH14 - Kačka Kožíšková a Šimon Stehlík za Západočeský výběr ZCO 1. K tomuto úspěchu oba přispěli svým skvělým výkonem – Šimon byl na svém úseku 2. a Kačka 8. Doporučuji krásný článek od Aleše Richtra: https://zco.orientacnibeh.cz/mladez/197  Naši dospělí si závod družstev zaběhli mimo soutěž, protože jim chyběl sedmý závodník. Jirka Valeš se tedy „naklonoval“ a dal první i poslední úsek (byl myslím v obou úsecích do 10. místa).