První „Áčka“ a „Béčka“ u Trutnova

Informace o prvních letošních národních závodech

Naši mládežníci běželi poprvé v nových dresech a snad jim i přinesly trochu štěstí.  Sobotní klasika se povedla Fandovi K. v H21E, který běžel s GPSkou. Skončil na velmi pěkném 9. místě s časem pod 100 minut (na trati 13,9 km s převýšením 690 m a 20 kontrolami). Úspěšná byla i Karolína s Barčou v D20A (5. a 6. místo). My ostatní jsme si spíš užili pěkný les s hlubokými údolími a kopci či kopečky a až na Mirku V. v D50B jsme se umístili ve spodní polovině startovního pole.

Zajímavostí byl start závodníků kategorie E přímo ze shromaždiště a sběrka u levé paty čarodějnice uprostřed cílové louky, přičemž s čarodějnicemi jsme se mohli potkat i na startu (bylo 30. 4.). Organizačně bylo vše bez problémů, velké parkoviště, pěkné shromaždiště, dostatek stánků s občerstvením, vyšlo i počasí.

V neděli jsme pochodovali 2,5 km na start, abychom se dostali do atraktivnější oblasti se skalním hřebenem, kde jsme absolvovali krátkou trať. Podle zveřejněné mapy se všemi kontrolami na hřebeni nebylo místo, kde by nestála nějaká kontrola.

Lépe než v sobotu fungoval rádiový přenos, takže jsme měli aktuální informace o Barče a Karolíně, které moderátor označil jako jedny z favoritek ve své kategorii. Dobře rozběhnutý závod se do úspěšného konce povedlo dovést Karolíně, která obsadila 3. místo. My ostatní jsme si spíš pohoršili, někteří vinou chybiček a chyb, někteří slabší fyzickou kondicí.

Všem doporučuji ještě perfektní pozávodní zábavu na OB postupech, kde si každý může prohlédnout veškeré tratě a navolit si některé postupy závodníků, pustit je najednou v animaci a zjistit, jaké byly volby postupů