SI sada Západočeské oblasti

Použití SIAC

Protože SIAC (bezkontaktní ražení) proniká do naší oblasti, dovolím si shrnout útržkovité informace do pár zásadních bodů k jeho použití.
 
1. Oblastní sada komplet umí bezkontaktní ražení v tzv. Beacon módu, tedy zaznamenává průběh kontrolou do vzdálenosti cca 50cm od krabičky. Před závodem je nutné krabičky do tohoto módu naprogramovat prostřednictvím SIConfig+. Místo režimu Control (CN) se volí Beacon Control (BC CN). Dobu běhu je nutné nastavit na celou dobu závodu, protože ražení bezkontaktním čipem neprodlužuje dobu zapnutí krabičky. Při roznosu je potřeba krabičky aktivovat oražením klasickým kontaktním čipem. Po závodě krabičky buď vypněte čipem "Service OFF" (úspora energie, čip je součástí sady) v případě, že druhý den bude sad opět použita v bezkontaktním režimu, nebo přeprogramujte zpět na standardní režim v případě, že sadu předáváte dál.
 
2. Závod s bezkontaktním ražením (SIAC):
- v prostoru shromaždiště musí být umístěna krabička SIAC Battery test (je součástí sady vč. držáku pro upevnění např. na plot); krabička kontroluje, jestli je baterie v SIAC čipu OK: normální pípaní=baterie OK, vyšší tón+vyšší intenzita=hraniční zóna, žádný tón=slabá baterie= běžný čip
- uspořádání startu: V prvním koridoru krab. CLEAR, ve druhém koridoru CHECK (zapíná u SIAC čipu rádiový přijímač), v posledním koridoru SIAC TEST (v sadě na toto zatím není speciálně určená krabička, lze na tento režim naprogramovat jakoukoliv krabičku). Na startovní čáře může být použita startovací kontrola START (buď kontaktním režimu nebo v bezkontaktním). 
- Cílová kontrola FINISH nebo BEACON FINISH vypíná rádiový přijímač v čipu - pro závodníka to znamená nutnost jejího oražení, pokud chce šetřit baterii ve svém čipu. V pokynech dostatečně jasně zdůrazněte, v jakém režimu je cílová kontrola, předejte následným dohadům a protestům. Z dosavadních zkušeností doporučuji mít cílové krabičky v klasickém kontaktním ražení (= kdo orazí dřív, vyhrává).
 
3. Závod s kontaktním ražením:
 - uspořádání startu: V prvním koridoru CLEAR, ve druhém koridoru CHECK (zapíná u SIAC čipu rádiový přijímač), v posledním koridoru SIAC OFF,  (vypíná rádiový přijímač v čipu = šetří závodníkům baterii, ale současně zajišťuje nemožnost bezkontaktního ražení, pokud některá z kontrol (byť omylem) je v BEACON módu);  v sadě na toto zatím není speciálně určená krabička, lze na tento režim naprogramovat jakoukoliv krabičku) 
 
4. Do protokolu ze závodu (mimo standardní informace) prosím uvést, zda byly krabičky použity v bezkontaktním modu. Jde o zmapování vlivu bezkontaktního ražení na životnost baterií. Doporučuje se při napětí baterie pod 3,0V krabičky v bezkontaktním režimu nepoužívat. Pokud na tokové krabičky narazíte, dejte mi vědět a dohodneme se na výměně baterií.
 
V případě zde nezmíněných nejasností se na mne neváhejte vrhnout :-)

20.3.2019

Opět jako každoročně byly aktualizovány všechny související dokumenty. Pokud se někdo nenajde v kalendáři závodů, ozvěte se.

Nově je v oblasti na zvážení pořadatele použití režimu SIAC - bezkontaktní ražení. Sada je pro to připravena, lze ji v tomto režimu použít. Při použití SIAC režimu je potřeba toto uvést do předávacího protokolu a do informace pro mne. Po letošním "zkušebním provozu" vyhodnotím, jak se SIAC režim projeví na kapacitě baterií. Nějaké oznámky a tipy k SIAC jsou např. zde. V případě nejasností či problémů jsem k dispozici.

V sadě je už od loňska krabička SIMaster. Tato slouží k synchronizaci času v krabičkách bez nutnosti připojení k počítači. Stačí v krabičce aktivovat režim "Time Master" pomocí čipu Service Off a poté pouze přikládat SIMaster přes feritový kolík na seřizovanou kabičku. Detaily např. na webu Sportidentu. Doporučuji používat. Při přebírání sady pozoruji, že málokdo čas seřizuje. Protože se za delší dobu krabičky docela rozcházejí, může kvůli tomu docházet ke zbytečným dohadům.

6.2.2018

Aktualizován kalendář na r. 2018. Pokud v něm nenajdete závody, na které budete chtít půjčit sadu, napište správci.

3.2.2017

Doplněn kalendář na r. 2017. Pokud v něm nenajdete závody, na které budete chtít půjčit sadu, napište správci.

18.3.2015

Obsah sady proti roku 2014 prakticky nezměnil. Dokoupili jsme nové čipy, nemělo by se tedy stát, že budou chybět z důvodu poničení. Pokud se to dozvím, chybějící čip doplním obratem. Se sadou opět budou kolovat náhradní kotouče papíru do tiskárny mezičasů. Prosím o informaci po každých závodech, kolik kotoučů ještě zbývá, abych je mohl včas doplnit.

Drobně se mění pravidla používání SI sady. Zkontrolujte si kalendář na rok 2015. Pokud je v něm něco špatně, nebo byste chtěli půjčit sadu na jiné, než oblastní závody, dejte vědět.

Aktualizovány ostatní dokumenty - seznam jednotekpředávací list.

25.03.2014

Obsah sady zůstává stejný, jako v r.2013. Se sadou budou kolovat náhradní kotouče papíru. Po závodech potřebuji vědět, kolik kotoučů ještě zbývá, abych je mohl případně doplnit. Stejně tak pokud chystáte větší závody, dejte vědět, aby se dal papír včas zajistit.

Aktualizovány ostatní dokumenty - seznam jednotek, kalendář na rok 2014, pravidla používání SI sady a předávací list.

26.08.2013

Součástí sady se stala pokladní termotiskárna pro tisk výsledků. Pro jistotu je zde návod. Se sadou bude kolovat jeden náhradní kotouč papíru. Pokud dostanete sadu bez něj nebo chystáte větší závody, dejte vědět a doplním ho na nejbližších závodech.

Stránky